ההבדל בין קישורי Dofollow ל-Nofollow

פוסט בלוג זה נועד להמחיש את ההבדל בין קישורי Dofollow ל-Nofollow. הוא מכסה את המושגים הבסיסיים, השימושים, ההשפעות על SEO וכיצד להשתמש בהם ביעילות באסטרטגיות השיווק הנכנס והיוצא שלך.

1. מהם קישורי Dofollow?

קישורי Dofollow הם תכונות HTML המאפשרות לסורקים של מנועי חיפוש לעקוב אחר קישור של אתר אינטרנט ולהוסיף אותו לאינדקס. קישורים אלו נחשבים לקישורים "טבעיים" או "עריכתיים", מכיוון שהם נוצרים על ידי אתרים אחרים המקשרים מרצונם לתוכן שלך. בניגוד לקישורי Nofollow, קישורי Dofollow מעבירים את הון העצמי של קישורים או "מיץ קישורים" לאתר המקושר, מה שיכול להשפיע לטובה על דירוג מנועי החיפוש שלו. בעיקרו של דבר, קישורי Dofollow הם כמו המלצות מאתר אחד לאחר, ומאותתות למנועי החיפוש שהתוכן המקושר הוא בעל ערך ואמין.

קישורי Dofollow הם סוג ברירת המחדל של קישור ואינם דורשים הוספת תכונות HTML נוספות. כאשר סורק מנוע חיפוש נתקל בקישור Dofollow, הוא עוקב אחר הקישור, סורק את האתר המקושר ולוקח בחשבון את טקסט העוגן של הקישור ואת הרלוונטיות של התוכן המקושר כדי לקבוע את דירוג האתר בתוצאות החיפוש. משמעות הדבר היא שקישורי Dofollow יכולים למלא תפקיד מכריע בשיפור הנראות של האתר והתנועה האורגנית של האתר.

עם זאת, חשוב לציין שלא כל קישורי Dofollow שווים. הסמכות והרלוונטיות של האתר המקשר גם ממלאות תפקיד משמעותי בקביעת ההשפעה של קישור Dofollow. קישור Dofollow מאתר בעל סמכות גבוהה באותו ענף כמו שלך ישא משקל רב יותר ויהיה לו השפעה חיובית יותר על SEO של האתר שלך מאשר קישור Dofollow מאתר באיכות נמוכה או לא קשור.

2. 'האם קישורי Dofollow מועילים לקידום אתרים?'

כן, קישורי Dofollow אכן מועילים לקידום אתרים. קישורים אלו הם מרכיב חיוני באופטימיזציה מחוץ לדף, המתמקדת בשיפור הנראות והסמכות של האתר בתוצאות מנועי החיפוש. קישורי Dofollow מאפשרים לסורקים של מנועי החיפוש לעקוב אחר התוכן המקושר ולהוסיף אותו לאינדקס, מה שיכול להשפיע לטובה על דירוג האתר במנועי החיפוש.

אחד היתרונות העיקריים של קישורי Dofollow הוא שהם מעבירים הון קישורים או "מיץ קישורים" לאתר המקושר. המשמעות היא שכאשר אתר איכותי עם קישור Dofollow מפנה לאתר שלך, זה יכול להגביר את הסמכות ואת האמינות של האתר שלך בעיני מנועי החיפוש. כתוצאה מכך, ייתכן שלאתר שלך יש סיכוי גבוה יותר לדירוג גבוה יותר בדפי תוצאות מנועי החיפוש (SERP).

בנוסף, קישורי Dofollow יכולים להניע תעבורת הפניה לאתר שלך. כאשר משתמש לוחץ על קישור Dofollow מאתר אחר, הוא מופנה לאתר שלך, מה שעלול להגדיל את התנועה האורגנית שלך. זה יכול להיות בעל ערך במיוחד אם לאתר המקשר יש קהל גדול ומעורב שמתעניין בתוכן שאתה מציע.

יתר על כן, קישורי Dofollow יכולים לעזור בגילוי והוספה לאינדקס של תוכן חדש באתר האינטרנט שלך. כאשר סורקי מנועי החיפוש נתקלים בקישורי Dofollow, הם עוקבים אחריהם וסורקים את הדפים המקושרים. זה יכול לעזור להבטיח שתוכן האתר שלך יתווסף כראוי לאינדקס וזמין בתוצאות החיפוש, מה שהופך אותו לסביר יותר שיימצא על ידי משתמשים.

3. הבנת קישורי Nofollow

קישורי Nofollow, לעומת זאת, שונים למדי מקישורי Dofollow. קישורים אלה מכילים תכונה rel="nofollow" בקוד ה-HTML שלהם, אשר מורה לסורקים של מנועי החיפוש לא לעקוב אחר הקישור או להעביר הון קישור כלשהו לאתר המקושר. המשמעות היא שלקישורי Nofollow אין ערך SEO זהה לקישורי Dofollow מבחינת שיפור הדירוג במנועי החיפוש.

מטרת קישורי Nofollow היא בעיקר למנוע דואר זבל ולשלוט בזרימת ההון העצמי של קישורים. הם הוצגו על ידי מנועי החיפוש כדי להילחם במניפולציה של דירוג מנועי החיפוש באמצעות בניית קישורים מוגזמת ושיטות ספאמי. אתרי אינטרנט משתמשים לעתים קרובות בקישורי Nofollow עבור תוכן שנוצר על ידי משתמשים, כגון תגובות בבלוג או פוסטים בפורום, כדי להרתיע שולחי דואר זבל מלנצל את הפלטפורמה שלהם למטרות SEO.

למרות שקישורי Nofollow לא תורמים ישירות ל-SEO, עדיין יש להם יתרונות משלהם. ראשית, קישורי Nofollow יכולים להניע תנועה ממוקדת לאתר שלך. למרות שמנועי חיפוש עשויים שלא לעקוב אחר קישורים אלה, משתמשים עדיין יכולים ללחוץ עליהם ולהפנות לאתר שלך, מה שעלול להגדיל את הנראות שלך ולמשוך מבקרים רלוונטיים.

שנית, קישורי Nofollow יכולים לעזור לגוון את פרופיל הקישורים שלך. שילוב של קישורי Dofollow ו-Nofollow יכול להיראות טבעי יותר למנועי החיפוש ולהפחית את הסיכון להיענש על פרופיל קישור לא טבעי. זה מראה שהאתר שלך לא מתמקד רק בהשגת קישורי Dofollow למטרות SEO, אלא גם מעריך צורות אחרות של מעורבות ואינטראקציה.

לבסוף, קישורי Nofollow עדיין יכולים לתרום למודעות למותג ולמוניטין המקוון. כאשר האתר שלך מוזכר או מקושר אליו, גם אם זה קישור Nofollow, זה עדיין יכול לעזור לבנות אמינות והכרה בתעשייה שלך. זה גם יכול לעודד אחרים לעסוק בתוכן שלך ועלול להוביל להזדמנויות עתידיות לשיתוף פעולה ושותפויות.

4. 'האם קישורי Nofollow הם בזבוז זמן?'

ישנה טעות נפוצה בקרב חלק מהעוסקים בקידום אתרים שקישורי Nofollow הם בזבוז זמן ומאמץ. עם זאת, הנחה זו אינה מדויקת לחלוטין. אמנם ייתכן שלקישורי Nofollow לא תהיה אותה השפעה ישירה על דירוג מנועי החיפוש כמו קישורי Dofollow, אך עדיין יש להם ערך משלהם ואין להתעלם מהם באסטרטגיית בניית קישורים מקיפה.

1.

קישורי Nofollow תורמים לפרופיל קישורים טבעי: אחת הסיבות העיקריות לכך שקישורי Nofollow אינם בזבוז זמן היא משום שהם תורמים לפרופיל קישורים טבעי ומגוון. מנועי החיפוש מעריכים פרופיל קישורים מאוזן הכולל שילוב של קישורי Dofollow ו-Nofollow כאחד. קישורי Dofollow בלבד יכולים לעורר חשדות ועלול להוביל לעונשים. על ידי שילוב קישורי Nofollow, אתה מוכיח למנועי החיפוש שמאמצי בניית הקישורים שלך הם אמיתיים ולא מתמקדים רק במניפולציה של דירוגים.

2.

קישורי Nofollow יכולים להניע תנועה ממוקדת: בעוד שקישורי Nofollow לא ישפיעו ישירות על דירוג מנועי החיפוש, הם עדיין יכולים להניע תנועה ממוקדת לאתר שלך. קישורי Nofollow נמצאים לעתים קרובות באתרים בעלי תנועה גבוהה ובעל מוניטין, כגון פלטפורמות מדיה חברתית, ספריות מקוונות ופורומים בתעשייה. כאשר משתמשים נתקלים בקישורים אלה ולוחצים עליהם, הם יכולים להיות מופנים לאתר שלך, להגדיל את הנראות שלך ועלול להוביל להמרות.

3.

קישורי Nofollow תורמים לחשיפה ואמינות המותג: היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא יתרונות המיתוג והאמינות שקישורי Nofollow יכולים לספק. כאשר האתר שלך מוזכר או מקושר אליו, גם אם זה קישור Nofollow, זה עדיין מגדיל את החשיפה למותג שלך ומבסס אמינות בתעשייה שלך. קישורי Nofollow יכולים גם למשוך את תשומת הלב של משפיענים ומשתפי פעולה פוטנציאליים שעשויים להיות מעוניינים בשיתוף פעולה עם המותג שלך.

5. ההשפעה של קישורי Dofollow ו-Nofollow על סמכות האתר

כשמדובר בבניית סמכות של אתר אינטרנט, גם קישורי Dofollow וגם של Nofollow ממלאים תפקיד משמעותי. עם זאת, השפעתם על הסמכות שונה בכמה אופנים.

 • 1. קישורי Dofollow וסמכות:
  קישורי Dofollow הם הקישורים המסורתיים שמנועי החיפוש עוקבים אחריהם ולוקחים בחשבון בעת קביעת הסמכות של אתר אינטרנט. קישורים אלו נתפסים כהמלצות מאתרים אחרים, מה שמצביע על כך שהם סומכים על התוכן באתר שלך ומעריכים אותם. ככל שיש לך יותר קישורי Dofollow איכותיים יותר המפנים אל האתר שלך, כך סביר להניח שהסמכות של האתר שלך תיתפס על ידי מנועי החיפוש. קישורי Dofollow יכולים להגביר משמעותית את פוטנציאל הדירוג של האתר שלך ולהגדיל את הנראות שלו בדפי תוצאות של מנועי החיפוש (SERP).
 • 2. קישורים וסמכות Nofollow:
  אמנם קישורי Nofollow אינם תורמים ישירות לסמכות של אתר באותו אופן כמו קישורי Dofollow, אך עדיין יש להם השפעה עקיפה. קישורי Nofollow יכולים לעזור לגוון את פרופיל הקישורים שלך ולשפר את הנוכחות המקוונת הכוללת שלך. כאשר אתרים בעלי מוניטין כוללים קישורי Nofollow לאתר שלך, זה מאותת למנועי החיפוש שהתוכן שלך בעל ערך ושווה להתייחס אליו, גם אם הקישור עצמו אינו מעביר יתרונות דירוג. זה יכול לתרום בעקיפין לסמכות האתר שלך על ידי ביסוס אמינות ויצירת חשיפה רבה יותר.
 • 3. החשיבות של פרופיל קישורים מאוזן:
  חשוב לשמור על פרופיל קישורים מאוזן הכולל שילוב של קישורי Dofollow ו-Nofollow כאחד. פרופיל קישורים טבעי מדגים למנועי החיפוש שהאתר שלך אמין ומוערך על ידי מגוון מגוון של מקורות. קיום מספר מופרז של קישורי Dofollow ללא קישורי Nofollow יכול לעורר חשדות ועלול להוביל לעונשים. יצירת איזון בין קישורי Dofollow ו-Nofollow עוזרת ליצור פרופיל קישורים מקיף ואמין יותר, ובסופו של דבר משפר את סמכות האתר שלך בעיני מנועי החיפוש.

6. כיצד להשתמש ביעילות בקישורי Dofollow ו-Nofollow?

כשמדובר בשימוש יעיל בקישורי Dofollow ו-Nofollow, ישנן מספר אסטרטגיות שתוכל ליישם כדי למקסם את השפעתן על סמכות האתר שלך ומאמצי SEO.

 • 1. מיקום אסטרטגי של קישורי Dofollow:
  קישורי Dofollow צריכים להיות ממוקמים באופן אסטרטגי בתוך התוכן שלך כדי לספק מידע בעל ערך ולשפר את חווית המשתמש. ודא שטקסט העוגן המשמש לקישורי Dofollow הוא רלוונטי ותיאורי, מכיוון שזה עוזר למנועי החיפוש להבין את ההקשר של הדף המקושר. חשוב לתת עדיפות לאיכות על פני כמות בכל הנוגע לקישורי Dofollow. התמקד ברכישת קישורים איכותיים וסמכותיים מאתרים מוכרים בתוך הנישה שלך.
 • 2. מינוף קישורי Nofollow לחשיפה למותג:
  אמנם ייתכן שקישורי Nofollow לא יעבירו יתרונות קידום אתרים ישירים, אך הם עדיין יכולים להיות בעלי ערך עבור חשיפה למותג ותעבורת הפניות. חפש הזדמנויות לשתף פעולה עם משפיענים, מומחים בתעשייה ואתרים בעלי מוניטין המספקים קישורי Nofollow. קישורים אלה יכולים ליצור מודעות, להניע תנועה ממוקדת, ואולי להוביל להזדמנויות עתידיות לקישור Dofollow. בנוסף, קישורי Nofollow מאתרים בעלי תנועה גבוהה יכולים לתרום בעקיפין לסמכות ולאמינותו של האתר שלך.
 • 3. ניטור וניתוח פרופילי קישורים:
  עקוב וניתוח קבוע של פרופיל הקישורים שלך כדי להבטיח איזון בריא בין קישורי Dofollow ו-Nofollow. השתמש בכלים כמו Google Search Console ותוכנת SEO של צד שלישי כדי לזהות בעיות פוטנציאליות או חוסר איזון. אם אתה מבחין במספר מופרז של קישורי Dofollow או Nofollow, נקוט בצעדים כדי לגוון את פרופיל הקישורים שלך על ידי חיפוש אקטיבי של הזדמנויות לרכוש את הסוג האחר של קישור. שאפו לפרופיל קישורים טבעי ואורגני המשקף את העניין האמיתי ואת התמיכה בתוכן שלכם על ידי מקורות מגוונים.

7. 'האם אתה מאזן נכון את פרופיל הקישורים שלך?'

שמירה על פרופיל קישורים מאוזן היא חיונית להצלחת אסטרטגיית ה-SEO של האתר שלך בטווח הארוך. חשוב שתהיה שילוב של קישורי Dofollow וגם של Nofollow כדי להבטיח פרופיל קישורים טבעי ואורגני. הדגשת יתר של קישורים מסוג אחד על פני האחר עלולה להעלות דגלים אדומים למנועי החיפוש ועלולה לגרום לקנסות או לירידה בדירוג.

כדי להעריך אם אתה מאזן נכון את פרופיל הקישורים שלך, התחל בניתוח היחס בין קישורי Dofollow ל-Nofollow. באופן אידיאלי, עליך לשאוף לתמהיל בריא שבו קישורי Dofollow מהווים את הרוב, אך קיימים גם קישורי Nofollow. זה מוכיח שהאתר שלך מקבל גם המלצות אורגניות וגם קישורים ללא מעקב לחשיפה למותג ולתנועת הפניות.

בנוסף, שקול את האיכות והמגוון של אתרי האינטרנט המקשרים לאתר שלך. האם הם מקורות מכובדים וסמכותיים בתעשייה שלך? קיים מגוון רחב של קישורים נכנסים באיכות גבוהה, כולל קישורי Dofollow ו-Nofollow כאחד, עוזר לבסס את האמינות והסמכות של האתר שלך בעיני מנועי החיפוש.

ביקורת קבועה של פרופיל הקישורים שלך היא חיונית. זהה בעיות פוטנציאליות, כגון מספר עצום של קישורי Nofollow או ריכוז מוגזם של קישורי Dofollow ממקורות באיכות נמוכה. נקוט באמצעים יזומים כדי להתמודד עם חוסר האיזון הללו על ידי פנייה לאתרים בעלי מוניטין עבור הזדמנויות Dofollow או גיוון אסטרטגיות בניית הקישורים שלך כדי לרכוש קישורי Nofollow נוספים ממקורות משפיעים.

הבנת ההבחנה בין קישורי Dofollow ל-Nofollow היא בסיסית עבור כל מי שמטרתו לייעל את קידום האתרים שלו. על ידי שימוש אסטרטגי בשני סוגי הקישורים, תוכל לשמור על פרופיל קישורים בריא, לשפר את סמכות האתר שלך ולהגביר את הנוכחות המקוונת שלך.

שתף את המאמר

Facebook
Twitter
LinkedIn

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך...

זה הזמן להקפיץ את האתר שלך בתוצאות